Stypendium Rotary Club Szczecin

09.10.2023

Jak co roku klub nasz przyznał „Stypendium Klubu Rotary Szczecin”. Celem tego stypendium, jest wspieranie uzdolnionej młodzieży i propagowanie idei rotariańskich. W tym roku otrzymała je Weronika Włodarczyk - studentka klasy śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. Akademii Sztuki.

Z tej okazji nasze cotygodniowe spotkanie w dniu 4 października 2023 miało miejsce w Sali Koncertowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, gdzie Weronika, przy akompaniamencie mgr Agnieszki Barańskiej, zaśpiewała nam pieśni Georga Friedricha Händla, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, Stanisława Moniuszki, Piotra Czajkowskiego, Nikolai Rimskiego-Korsakova , Jeana Sibeliusa i Paula Lincke."

Leszek Zdawski