Wodowanie książki "Trzymam się morza" na Darze Pomorza

31.03.2022

W dniu 22 września, w Gdyni, na Darze Pomorza - statku muzeum, odbyła się uroczystość wodowania "Trzymam się morza". Gości witał dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego dr Robert Domżał, a nad sprawnym przebiegiem zdarzeń czuwał redaktor Waldemar Heflich.

Matka chrzestna Janina Krzeptowska, redaktorka książki wydanej przez Rotary Club Szczecin, bezbłędnie wypowiedziała formułę:"Płyń po morzach i oceanach, dawaj radość czytelnikom, sław polskich żeglarzy i ich dzielne jachty", po czym czerwoną różą umoczoną w morskiej wodzie pokropiła książkę.

Uroczystość była też okazją do wręczenia autorowi Maciejowi Krzeptowskiemu Głównej Nagrody im. Leonida Teligi, przyznanej przez redakcję portalu nowezagle.pl.

Wśród gości przybyłych na spotkanie byli żeglarze, Bracia Wybrzeża z Kapitanem Jerzym Paleologiem i znakomita reprezentacja Rotarian z PG Barbarą Pawlisz i PG Piotrem Wygnańczukiem oraz Redaktorką Naczelną Rotary Polska Dorotą Wcisła. Morski Instytut Rybacki reprezentował profesor Tomasz Linkowski.

W części artystycznej zgromadzeni mieli okazję wysłuchać kilku piosenek żeglarskich, które na harmonijce ustnej wykonał podhalańsko-zachodniopomorski amator.

Maciej Krzeptowski

autorzy zdjęć: zdjęcia od 1 do 5 - Marek Zwierz; zdjęcie "Marek Zwierz, redaktor portalu nowezagle.pl i autor - minuta dla fotorepoterów" autorstwa Tadeusza Lademanna

Wspieramy Ukrainę

Całkowity dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na utrzymanie uchodźców pozostających pod opieką Rotary Club Szczecin.
Książkę można zakupić na: mk-book.tvts.pl