Konwój Weinachtspaeckchen u "naszych" uchodźców

08.12.2022

Oprócz stałych transportów wysyłanych z pomocą do Ukrainy, nie zapominamy o naszych podopiecznych z Ukrainy w Polsce, w szczególności o ich dzieciach. W niedzielę 4 grudnia 2022 roku dzięki inicjatywie Ani Murawskiej z RC Świnoujście w ramach akcji #Weinachtspaeckchenkonvoi (odpowiednik naszej Świątecznej paczki) dotarł do "naszych ukraińskich" dzieci konwój z Niemiec ze świątecznymi paczkami. Pilotowany przez Alexandra Heinelta z RC Warszawa Goethe, przywiózł każdemu dziecku starannie przygotowane paczki zgodnie z jego wiekiem i płcią. Na miejscu, w Dębinie, na Alexandra i jego grupę czekaliśmy w rozszerzonym gronie, bo oprócz nas z RC Szczecin - Prezydent Roman Łakomiak, skarbnik Luby Synak z żoną Ewą i Leszek Zdawski) był też Darek Bujniewicz z RC Warszawa Goethe i Grzegorz Kotyński z RC Stargard.

Przy tej okazji przekazaliśmy, zakupioną w imieniu naszego Klubu przez Ewę Synak, zimową odzież dla wszystkich ukraińskich uchodźców, będących pod naszą opieką.

Leszek Zdawski
Rotary Club Szczecin