Pomagamy, by Święta były radosne

16.12.2022

Pomagając Ukrainie nie zapominamy o corocznych świątecznych akcjach naszego klubu.

W dniu 06.12.2022 "Honorowi Mikołaje" - członkowie Rotary Club Szczecin wraz niemieckimi Kolegami z Ueckermünde-Pasewalk-Stettiner Haff, już po raz osiemnasty pojawili się w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Goleniowie. Saniami pełnymi prezentów, i tym razem, kierował Roman Rogoziński. Szerzej o tej wizycie pisze Dziennik Goleniowski (19.12.22).

Kilka dni później, dziesiątego grudnia, jak od 12 już lat, rotariańska pomoc świąteczna dotarła do Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Policach. Rotary Club Szczecin reprezentowali prezydent Roman Łakomiak i Sławomir Jaroszewicz - organizator akcji. Jak zawsze w przekazaniu darów, przede wszystkim żywności, uczestniczyli koledzy z RC Mickiewicz z Berlina, którym przewodniczył prezydent Piotr Kozłowski. W "Selgrosie" otrzymaliśmy rabat oraz pomysłowe upominki dla podopiecznych DSMzD.

W ramach podziękowania, darczyńcy wysłuchali kolęd w wykonaniu najmłodszych mieszkańców DSMzD i otrzymali piękne laurki z życzeniami.

I wreszcie nasz sztandarowy projekt - świąteczna pomoc dla rodzin hospicyjnych. Tegoroczna akcja została zrealizowana przez nasz klub już po raz szesnasty. W dniu 14.02 w przekazaniu darów klub nasz reprezentowali prezydent Roman Łakomiak i odpowiedzialny za całość Mirosław Moroz. Dzięki sponsorom mogliśmy przekazać do hospicjum żywność, słodycze, chemię gospodarczą wartości 75 000 zł. Brawo Mirku!

Rotary Club Szczecin składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy pomogli nam spiąć budżet świątecznej akcji pomocy. Prezydent Klubu dziękuje wszystkim Koleżankom i Kolegom za zaangażowanie.

Maciej Krzeptowski

Piszą o nas