POLSKO - UKRAIŃSKI OBÓZ ŻEGLARSKI Razem pod żaglami - Razom pid witriłami

28.08.2023

Wzorem ubiegłego roku, Rotary Club Szczecin przy wsparciu Floty Pomerania zorganizował w dniach 21-25 sierpnia, na przystani Centrum Żeglarskiego, obóz żeglarski. Uczestnikami była młodzież i dzieci ze świetlicy Akcja Serducho, podopieczni Stowarzyszenia Mi-Gracja oraz grupa pozostająca pod opieką naszego klubu - razem 18 osób.

Obóz miał charakter półkolonii, zajęcia odbywały się w godzinach od 09.00 do 17.00, z przerwą na obiad.

Pływaliśmy na dwóch łodziach wiosłowo-żaglowych DEZETACH ucząc się żeglarskiego rzemiosła, jeden dzień przeznaczyliśmy na wycieczkę kajakową po rzece Płoni.

W dniu Święta Flagi Ukrainy zorganizowaliśmy piękny, wzruszający apel podczas którego, na głównym maszcie i dźwiękach ukraińskiego hymnu, podnieśliśmy niebiesko-żółtą flagę.

Na uroczystość zakończenia obozu przybyli przedstawiciele Floty Pomerania z Komandorem Dieterem Ambrosiusem.

Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali upominki w postaci koszulek z logo rejsu, czapki oraz podręczniki dla wykwalifikowanej załogi. Udział w obozie był całkowicie bezpłatny.

Wszystkim, którzy zapracowali na sukces obozu dziękuję w imieniu uczestników i swoim

Maciej Krzeptowski