Japońscy Rotarianie z wizytą w Rotary Club Szczecin

25.09.2023

W zeszłym tygodniu klub nasz odwiedziło dwóch rotarian z Japonii: Naoyuki Takagi z Rotary Club Kanagawa Shonan (Dystrykt 2780) i Masamitsu Sasaki z Rotary Club Omagari (Dystrykt 2540).

Z Naoyuki poznaliśmy się ponad półtora roku temu. Tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę Naoyuki nawiązał kontakt z naszym klubem i zaczął organizować w swoim dystrykcie zbiórki pieniędzy na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Tak się zaczęła nasza współpraca. Tym razem przyjechał do Szczecina do naszego klubu. Razem z nim przyjechał też Masamitsu, rotarianin z Akity w Japonii. Przywieźli 2 wózki inwalidzkie i 5 wykrywaczy metali, które Masamitsu osobiście zwiózł do Kijowa. Podczas pobytu w Szczecinie spotkali się między innymi z będącymi pod naszą opieką uchodźcami z Ukrainy i z przedstawicielami stowarzyszenia Migracja. Wzięli również udział w naszym spotkaniu klubowym, na którym po wzajemnych prezentacjach poczęstowali nas specjałami przywiezionymi z Japonii.

Leszek Zdawski