Matching Grant – wspólna inicjatywa z RC w Miśni

Matching Grant (MG) The Rotary Foundation, przyznany dzięki wspólnym staraniom naszego klubu oraz RC w Miśni przeznaczony został na zakup pomp infuzyjnych dla Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego nr 1. w Szczecinie. Miło nam jest poinformować, że nie czekając na oficjalną uroczystość przekazania, która odbędzie się w styczniu 2014r. już teraz urządzenia te (10 sztuk, w tym 2 zakupione poza MG, ze środków własnych RC Szczecin służą chorym dzieciom.

Było to jedno z głównych zadań jakie nakreślone zostały w planie działań RC Szczecin na rok 2013. Inspiratorem tego przedsięwzięcia jest kol. Richard Pyritz. Jego też inicjatywą było, by projekt został przygotowany wspólnie z kolegami z Rotary Club w Miśni.

Współpraca ta oprócz realizacji samej idei MG, pozwoliła nawiązać nowe kontakty klubowe i osobiste. W dniach 1-3. marca delegacja naszego Klubu w składzie: Zbyszek Najmowicz, Leszek Zdawski, Darek Bujniewicz, Tomek Brejdak, Marek Wróblewski z małżonkami oraz Maciek Kołban, gościła w Dreźnie i Miśni. Wizyta, po wypełnieniu obowiązków organizacyjno - roboczych, przeniosła się na mniej formalny poziom w bardzo atrakcyjnych krajobrazowo, architektonicznie i gastronomicznie okolicznościach, przynosząc też inne pozytywne efekty – transgraniczne zbliżenie międzyklubowe oraz zawiązanie nici nowych kontaktów koleżeńskich. Wszystko to dobrze to wróżyło MG i się spełniło ☺.