Cycling to Serve - 4 Days 2014 Bernau – Szczecin

Certyfikat Patronatu Prezydenta Miasta Szczecin

Bernau – Szczecin 4 Days 2014, Cycling to Serve - narada robocza

W dniach od 28.05. - 01.06 2014r. odbyła się organizowana w ramach klubowej współpracy RC Bernau i RC Szczecin, przy wsparciu klubów partnerskich z Niemiec i Francji, impreza rowerowa, której hasłem, ideą przewodnią, jest: "Jeździć na rowerze, aby pomóc! Jeździmy na rowerze aby potrzebującym tego ludziom umożliwić godne życie!". Impreza, objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecina, organizowana jest w ramach międzynarodowego projektu "Fellowship Cycling to Serve", wspieranego i promowanego przez Rotary International. Głównym celem charytatywnym tegorocznej imprezy będzie kolejny Eye Camp, czyli akcja leczenia zaćmy mieszkańców Etiopii.

Jeden z etapów, miał swój finał 30 maja w Szczecinie. Imprezę objął swoim patronatem honorowym Prezydenta Miasta, a dodatkowo rangę wydarzenia podkreśliła szczecińska policja Szczecina, poprzez efektowną eskortę kolarzy, tworzoną przez 2 motocykle i 3 radiowozy. Skrzyżowania były zamknięte dla ruchu samochodowego, a ruchem kierowały policjantki w białych rękawiczkach. Jak ładnie to ujął kol. Marek Wróblewski – „jednym słowem pełna parada” (jak należy rozumieć jest to jedno słowo złożone).

Nie zawiodła też pogoda.

Skład peletonu był międzynarodowy – odpowiadał najbardziej znanym tour’om: Niemcy i Polacy – to oczywiste, ale także: Anglicy, Austriacy, Holendrzy, Włosi, a nawet Australijczyk. W rajdzie uczestniczył i był naszym gościem Niko, przewodniczący stowarzyszenia Cycling To Serve (to już 25 lat 4 dniówek kolarskich).

Cycling to Serve - 4 Days 2014 Bernau – Szczecin

Naszym gościom, po odpoczynku, pokazaliśmy miasto (bardzo je chwalili), a wieczorem spotkaliśmy się na uroczystej kolacji.

Po posiłku nastąpił czas prezentacji (slajdy) głównego celu charytatywnego imprezy Eye Campu w Etiopii oraz przemówień. Najwyraźniej zarówno oprawa imprezy, nasze miasto, ale też wytworzona atmosfera zrobiła duże wrażenie na uczestnikach, bo przemowom i pochwałom nie było końca. Pogląd ten podzielił również najstarszy uczestnik imprezy - 80. letni członek honorowy RC.

Doskonale to spuentował jak zwykle kol. Marek Wróblewski (dlatego jeszcze raz przywołana zostanie jego wypowiedź) – „atmosfera sprzyjała wypowiedziom i dzieleniem się wrażeniami”.

Rotariańskie Fellowship Cycling to Serve jest aktywne w Europie, USA i Kanadzie. Odbyły się już 26 razy Rotariańskie Mistrzostwa Świata w kolarstwie. Oprócz mistrzostw, co roku, w święto Wniebowstąpienia odbywają się turystyczno – sportowe rajdy rowerowe. Jak zawsze, kiedy Rotarianie się spotkają, chodzi o dobrą sprawę.

Bernau – Szczecin 4 Days 2014, Cycling to Serve Bernau – Szczecin 4 Days 2014, Cycling to Serve Bernau – Szczecin 4 Days 2014, Cycling to Serve