VIII Rotary ME-LE Tenis Cup w Torgelow

O trwałości tradycji świadczy fakt, że za opis tegorocznego, VIII już turnieju Rotary ME-LE Tenis Cup w Torgelow, może służyć notatka z zeszłego roku. A więc:

Dobrze i tradycyjnie, albo tradycyjnie dobrze rozwija się sportowa i pozasportowa przyjaźń klubów Rotary Szczecin i Ueckermuende – Pasewalk. 13. lutego (tu data odmienna od zeszłorocznej) gościliśmy w Torgelow na kolejnym międzyklubowym turnieju tenisowym. Tym razem turniejowe „pudło” zdominowali nasi gospodarze (zgodnie ze sportową tradycją gospodarzom pomagają ściany). Ale był to jedyny despekt jaki nas spotkał ze strony naszych przyjaciół, bo poza tym było „gościnnie” w tym tradycyjnym słowa znaczeniu – gospodarze uraczyli nas miłym nastrojem i uroczystą kolacją, której menu stanowiły specjały tradycyjnej kuchni niemieckiej, tradycyjnie tutaj wyśmienite, przepijając do nas równie wyśmienitym piwem, czemu z przyjemnością się poddawaliśmy i rewanżowaliśmy.

Podobnie jak w zeszłym roku Gościem spotkania był konsul honorowy Republiki Federalnej w Szczecinie Bartłomiej Sochański, który wspierał nas w dziele pogłębiania przyjaznych stosunków transgranicznych.

Turniej w Torgelow  Turniej w Torgelow  Turniej w Torgelow
Turniej w Torgelow