8 Samochodowy Rajd Barnimski

Po raz pierwszy, choć rajd odbywał się już po raz 8, członkowie RC Szczeci wzięli udział w Samochodowym Rajdzie Barnimskim organizowanym przez RC Bernau.

Zdarzyło się to 17 maja i trwało 1 dzień. Start był w Basdorf, a meta w Prenden, na polu golfowym. Trasa okazała się bardzo malownicza, między jeziorami i lasami, biegła przez: Schoenewalde, Schoenow, Bernau, Ladeburg, Tempelfelde, Melchow, Eichhorst, Liebenthal, Hammer.

Oprócz „pięknych okoliczności przyrody”, uczestnicy na trasie podziwiali: stare koszary (w których po wojnie internowany był Brasens), zabytki Bernau, starą kuźnię, starą śluzę na szlaku wodnym (ciągle działającą), a na koniec pole golfowe.

Czas przejazdu nie odgrywał żadnej roli, punktowane było natomiast odnalezienie charakterystycznych miejsc, weryfikowane przez podanie szczegółów. Na punktację miała też wpływ ilość przejechanych kilometrów (należy rozumieć, że im mniej, tym lepiej).

Uroczyste zakończenie imprezy miało miejsce w klubie golfowym Prenden. Po wręczeniu nagród i stosownych przemowach, rajd uwieńczyła wspólna biesiada przy grillu.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że ekipa szczecińskiego RC w składzie Darek Bujniewicz/Mariusz Zwierzyński w tym roku zebrała doświadczenia, które, miejmy nadzieję, zaprocentują w przyszłych rajdach.