Włosko – japońskie zmagania jazzowe

Pod mecenatem prezydenta miasta Szczecina i patronatów medialnych: MM Trendy, MM Szczecin, GS, Radia Szczecin, w obszernej przestrzeni Trafostacji Sztuki, w piątek 24. października, odbył się koncert pod intrygującym tytułem „Włosko – japońskie zmagania jazzowe”. Koncert odbył się jako forma rewanżu za pomoc finansową jakiej nasz Klub udzielił w nagraniu płyty szczecińskiemu internacjonałowi i wirtuozowi saksofonu - Sylwestrowi Ostrowskiemu, który pełnił też funkcję sędziego ringowego sceny zmagań.

Całość uczty duchowej podanej w dźwiękach była wysmakowana i emocjonująca. I jak wszystko co smakowite i wysokogatunkowe podane zostało w zbyt małej dawce, przez co uczestnicy wyszli nienasyceni. Dotyczy to zwłaszcza dźwięków z instrumentów dętych beneficjenta – Sławomira Ostrowskiego, których nam poskąpił, główne role przeznaczając włoskiemu gitarzyście Francesco Bruno z towarzyszącym mu zespołem oraz, trzymając się kulinarnej poetyki, creme de la creme wieczoru, pianiście Makoto Kuriya z Japonii.

Po koncercie wrażeniami można było się podzielić z innymi słuchaczami oraz wykonawcami w piwnicznych kuluarach, przy winie i zakąskach.

Jednym słowem bardzo udany był to wieczór. A przyjemność tę podkreśla świadomość, że dochód zgromadzony z imprezy przeznaczony zostanie na cele charytatywne realizowane przez nasz Klub.

Zmagania jazzowe Zmagania jazzowe Zmagania jazzowe Zmagania jazzowe Zmagania jazzowe Zmagania jazzowe