Pod żaglem Rotary Club Szczecin wokół globu

Kapitan ż. w. Mirosław Lewiński - Nasz Człowiek, Co Ujarzmił Morza i Oceany”, zakończył swoją wielką przygodę - „Rejs Wagnera”, wyprawę żeglarską wokół globu, którą odbył płynąc po śladach polskiego wagabundy - Władysława Wagnera, chcąc uczcić jego czyny żeglarskie sprzed 80 lat. Finał miał miejsce w porcie Las Palmas.

Wyczyn ten został doceniony nie tylko przez kolegów klubowych, ale przede wszystkim przez polski żeglarski establishment. Jury żeglarskich nagród honorowych „Rejs Roku 2014” i „Srebrny Sekstant” (nagroda ministra infrastruktury i rozwoju) przyznało naszemu obieżyświatowi II i III nagrodę Rejs Roku (ex aequo z kapitanem Łukaszem Natankiem).

Poniżej ostatnia, finałowa relacja kapitańska, a bardziej ciekawych zapraszamy do odwiedzenia strony www.rejswagnera.pl (warto):

Witam Kolegów,

Chcę się podzielić radością, że Rejs Dookoła Świata dedykowany Władysławowi Wagnerowi pierwszemu Polakowi, który opłynął Ziemię 1932 – 1939, zakończył się 25.10.2014 wraz z wejściem do Las Palmas.

Za rufą Ulyssesa po 4 latach i 5 miesiącach zostało 44186 mil. Nie zatrzymały nas ani sztormy, ani wiry morskie nie wspominając o potworach morskich, które czyhają na zagubione dusze.

Końcówka tzn. przejście Morza Śródziemnego trwało dłużej niż planowałem, stąd lądowanie w Las Palmas, a nie w Szczecinie. Wszystko dobre co się dobrze kończy, bowiem końcówka zawsze jest najtrudniejsza i gdy 10.10. o 04.40 wpłynąłem zasnąwszy na plażę w Punto Sabinares, przy braku szczęścia rejs mógł się zakończyć bez przecięcia Pętli.

Dziękuje za wsparcie!

Z Żeglarskim Pozdrowieniem