Wigilia Rotariańska 2016

Jak co roku, w ostatnią środę przed świętami Bożego Narodzenia (tym razem był to 21 dzień grudnia) w naszych „domowych” progach Radisson Blu Hotel w Szczecinie, wraz z rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi, w tym z zaprzyjaźnionych szczecińskich klubów Rotary i „naszym” Rotaract’em, spotkaliśmy się na uroczystej kolacji, by dzieląc się symbolicznym chlebem, podsumować miniony rok i życzyć sobie pomyślnej przyszłości.

Nad transcendentalnym wymiarem naszego spotkania, mającym źródło w chrześcijańskiej tradycji, pieczę mieli, modlitwą wsparli i błogosławieństwa udzielili ksiądz prałat Dariusz Knapik i ksiądz Grzegorz Jankowiak, którego działalność na rzecz młodzieży (obozy letnie) wspiera również nasz Klub.

Wigilia rotariańska jest też tradycyjną okazją do wręczania nagród i oficjalnego przyjęcia do naszego grona nowych członków. W tym roku medal „Paul Harris Fellows” otrzymał biolog, pisarz i przesławny żeglarz, któremu nie oparła się Ziemia - Maciej Krzeptowski. Trudno wymienić wszystkie inicjatywy i aktywności Macieja, ale jest coś co łączy je wszystkie. To atmosfera przyjaźni i duch współpracy. To za to specyficzne piętno wyróżniające czyny Macieja jest ta nagroda.

Wigilia rotariańska jest tradycyjnym czasem, gdy oficjalnie włączamy w nasze grono nowych kolegów. W tym roku mogliśmy cieszyć się, że dołączył do nas Piotr Tobolski. Życzymy Piotrze Tobie i nam Twoim kolegom, sukcesów w działalności rotariańskiej i satysfakcji z uczestnictwa w życiu naszego Klubu.

Część oficjalna wieczoru to również podsumowanie naszych działań zwłaszcza tych związanych ze Świętami. Są to: ufundowanie wraz RC Ueckermuende-Pasewalk upominków dla 60 dzieci w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Goleniowie (po raz 11), przekazanie Fundacji Hospicjum Zachodniopomorskie podarków, głównie żywności i chemii gospodarczej o wartości 20 000 złotych (po raz 10) oraz przekazanie podarków podopiecznym Domu Samotnej Matki w Policach, który wraz z RC Berlin-Mickiewicz od kilku już lat wspieramy, a teraz dołączył do nas RC Szczecin-Center.

Mowa była też o głównym tegorocznym celu charytatywnym naszego Klubu. Jest nim wsparcie dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na ten cel przeznaczony będzie dochód z największej corocznej imprezy klubowej, którą jest karnawałowy Bal w Teatrze Polskim.

Część nieoficjalną wieczoru – kolację wigilijną wzbogacił wyrobami swej kuchni Hotel Radisson – Blue, o wina wigilijne zadbał Rotaract, który wpływy ze sprzedaży tegoż przeznacza na leczenie jednej ze swoich członkiń.

Nastrój uwznioślił zespół w składzie Anna Kozioł mezzosopran, Klaudia Zakrzewska skrzypce i Tomasz Kwiatkowski klawisze prezentując nam odpowiadające klimatowi wieczoru pieśniami religijnymi.

Wigilia Rotariańska 2016  Wigilia Rotariańska 2016  Wigilia Rotariańska 2016