Żeglarze z IYFR Pomerania na regatach zeesbootów w Wustrow

To był już nasz drugi start w regatach dawnych łodzi rybackich - zeesbootów, które co roku tradycyjnie rozgrywane są na wodach Saaler Boden w pobliżu Rostoku. W ubiegłym roku, 3 września, Krzysztof Dokowski, Leszek Zdawski i Maciej Krzeptowski z Rotary Club Szczecin na "Krischanie" zajęli II miejsce w regatach kończących sezon w Bodsted. W rym roku 30 czerwca w Wustrow ekipa RCS tym razem w składzie Krzysztof Dokowski, Roman Kowalewski i Maciej Krzeptowski inaugurowała, również na "Krischanie", sezon regatowy zajmując wysokie IV miejsce. Udział w regatach jest niezapomnianym przeżyciem. Atmosfera małego portu rybackiego w którym usiłuje się pomieścić kilkadziesiąt łodzi z kilkumetrowej długości bukszprytami, przedstartowa gorączka i wreszcie walka na trasie trwająca od startu do mety, jacht który zajął III pozycję wyprzedził nas o kilka sekund już prawie na mecie!!

Inicjatorem naszych kontaktów z niemieckimi żeglarzami był i jest Timm Stuetz, znakomity fotografik, autor pięknego albumu "Zeesbote, brązowe żagle pomorskich łodzi". Na "Kriszanie" byliśmy niezwykle gościnnie przyjmowani przez załogę i armatora, szypra Achima Tamma. Mamy już zaproszenie na następne regaty.

Regaty zeesbootów w Wustrow  Regaty zeesbootów w Wustrow  Regaty zeesbootów w Wustrow