Rotariańskie kolonie dla dzieci w Torgelow

14.08.2019

Rotary Club Szczecin wraz z Rotary Club Ueckermünde-Pasewalk-Stettiner Haff już po raz trzeci zorganizowały w Torgelow (Niemcy) kolonie dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej (dawny Dom Dziecka) z Goleniowa.

W tym roku dołączył do organizacji wypoczynku trzeci klub RC Prenzlau.

Dzięki współpracy tych trzech klubów udało się zorganizować wypoczynek dla kolejnych 6 osób ze Szkoły Podstawowej w Skolwinie, dzielnicy Szczecina.

W sumie, w czasie jednego tygodnia wypoczywało 20 osób, w tym 3 osoby jako opiekunowie dzieci. Niemieccy koledzy przygotowali bardzo atrakcyjny program pobytu dla wszystkich podopiecznych, zapewnili również polskojęzycznego animatora i opiekuna.

W miniony czwartek odbyło się pożegnalne ognisko w Skansenie UKRANENLAND w Torgelow z udziałem dzieci, opiekunów i przedstawicieli klubów Rotary. Dzieci spędziły fantastyczny czas i mają nadzieję, że w przyszłym roku ponownie zawitają w gościnnych progach u niemieckich przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania dla klubu RC Ueckermünde Pasewalk i RC Szczecin, które od 15 lat także wspierają dzieci z Domu Dziecka w Goleniowie przy okazji przedświątecznych Mikołajek.

Roman Rogoziński