Rejs na jachcie Kapitan Borchardt

28.08.2019

Od kilku już lat klub nasz organizuje wypoczynek na wodzie dla dzieci i młodzieży, połączony ze szkoleniem wodniackim. Po wcześniejszych doświadczeniach śródlądowych, podczas tegorocznej żeglarskiej akcji letniej piątka naszych podopiecznych zamustrowała na prawdziwy, pełnomorski jacht "Kapitan Borchardt".

Rejs był organizowany przez Pałac Młodzieży w Szczecinie.

W dniach od 4 do 9 sierpnia Adrian, Patryk i Kacper, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy oraz Helena i Natasza ze Skolwina popłynęli z duńskiego Arhus do Rostoku, po drodze odwiedzając Kilonię. Pogoda była łaskawa, najsilniejszy, zresztą krótkotrwały, wiatr miał siłę 6 stopni w skali Beauforta.

Po rejsie rozmawiałem z oficerami wachtowymi, którzy bardzo pochlebnie wyrażali się o naszych żeglarzach. Z kolei młodzi żeglarze za szczególną atrakcję rejsu uznali jedzenie!

Z kambuza kierowanego przez panią Marzenkę na stół trafiały przepyszne zupy, naleśniki, kotlety i... codziennie świeże ciasta.

Możemy mieć satysfakcję, że ten kierunek działań naszego klubu tak dobrze się sprawdza.

Maciej Krzeptowski

Autorem zdjęć jest Jędrzej Owczarski, I oficer Kapitana Borcharda