Karnawałowy wieczór w Teatrze Polskim

3.02.2020

W dniu 31 stycznia Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, a Rotary Club Szczecin zorganizował w Teatrze Polskim Wieczór Karnawałowy; zbieżność zdarzeń całkowicie przypadkowa.

Gwiazdą wieczoru był ukraiński zespół Haydamaky z Anrzejem Stasiukiem i poezją Adama Mickiewicza w repertuarze. Koncert miał cel charytatyny, zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego poprawiającego komfort życia dzieci z hospicjum. Spotkanie otworzył Prezydent RCS Remigiusz Kowalski, później było już tylko głośno i pięknie.

Po koncercie odbyła się aukcja obrazów: "Rotary III" - daru Marii Koterwy i "Krokusowej orgii" - będącej darem Janusza Chacia. Licytowano również dwie rzeźby: "Tors męski" podarowany przez Jacka Bernera i "Jednorożca" - który podarowała Jolanta Szczepńska-Andrzejewska. Przedmiotem pożądania dla licytujących okazała się koszulka Bartosza Zmarzlika żużlowca z Gorzowa, mistrza świata z 2019 roku podarowana na aukcję przez naszego Kolegę Bogdana Borowczyka. Młodzi z Rotaractu zorganizowali loterię, wśród fantów uwagę zwracał piękny album "Zeesboote, brązowe żagle pomorskich łodzi" podarowany przez autora - Timma Stuetza. Była i muzyka i napoje i przekąski...

Autorem zdjęć jest Mariusz Najmowicz.