Ortezy dla siedmioletniej Julki ze Stargardu

13.05.2020

Julka to siedmioletnia dziewczynka z Stargardu, która urodziła się z częściowym porażeniem mózgowym i niedowładem nóg. W ostatnim okresie przeszła szereg operacji stawów biodrowych i skokowych, pod bacznym okiem profesora Macieja Kołbana. Teraz musi odbyć rehabilitację by stanąć na własnych nogach i przyjść nas wszystkich odwiedzić. Dziś dziewczynka nie chodzi, pełza po podłodze, więc gdy wszystko się uda będzie to wprost niewyobrażalna zmiana w jej życiu.

Powstający Rotary Klub Stargard postanowił wziąć Julkę pod swoje skrzydła podejmując ważny i wyjątkowo potrzebny, zakorzeniony lokalnie projekt pomocy.

Zgromadzone środki pozwoliły już na zakup butów ortopedycznych dla Julki, opłacanie bieżącej rehabilitacji i dopłatę do turnusu rehabilitacyjnego w specjalistycznym ośrodku w Złotowie.

Co najważniejsze, z pomocą Klubu zakupione zostały dwie pary ortez na dzień i na noc.

Z pomocą finansową Klubu załatwiany jest pionizator niezbędny w procesie rehabilitacji.

Gorąco i serdecznie dziękujemy Darczyńcom.
Grzegorz Kotyński