Środowych spotkań RCS, ciąg dalszy

12.12.2020

Dzięki ZOOMOWI i jego opiekunowi Lubemu Synakowi, spotykamy się na klubowych spotkaniach jak zwykle w środy o godzinie 18.00.

W dniu 25. 11. gościliśmy, zaproszonego przez Leszka Zdawskiego, Sławomira Królikiewicza, kanadyjskiego żeglarza, który z jachtu kotwiczącego przy brzegach Martyniki opowiadał o żeglowaniu w tropikach i o planach zorganizowania w roku 2021 Zlotu Władysława Wagnera w... Polsce, w Szczecinie.

W dniu 02. 12 prelegentem był, zaproszony przez Macieja Krzeptowskiego, Timm Stuetz, również żeglarz, ale także artysta fotografik, autor albumów i książek. Dzięki Timmowi zaczęliśmy żeglować z niemieckimi żeglarzami na pięknych rybackich zeesbootach. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać o jego archiwalnej, historycznej i pisarskiej przygodzie z... Karolem Mayem.

W dniu 09,12. mieliśmy prawdziwą przyjemność posłuchać, zaproszonej przez Leszka Zdawskiego, Anny Czarczyńskiej, past prezydentki 2016-2018 RC Warszawa Belweder. Ania jest starszym wykładowcą w Katedrze Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego i specjalizuje się w finansach Unii. Jej wystąpienie poświęcone zostało aktualnym tematom: Unia Europejska zasady, struktury, procedury, istota weta i skutki ewentualnego polskiego weta budżetu. Prelegentka z racji swej wieloletniej pracy była bardzo dobrze przygotowana, mówiła niezwykle interesująco, zwracając uwagę na często ukryte gdzieś, a istotne elementy.

We wszystkich tych spotkaniach oprócz Kolegów z RCS uczestniczyli goście z innych klubów, czasami nawet dość odległych. Zwyczajowo gościliśmymy Rotarian z Warszawy, Łodzi, Katowic, Świnoujścia, Koszalina.

Przed nami kolejni ciekawi prelegenci.

Maciej Krzeptowski

foto: Krzysztof Dokowski