Ostatnie dni roku 2020

04.01.2021

W dniu 23 grudnia, jak co roku, zasiedliśmy do tradycyjnej rotariańskiej Wigilii. Prezydent Klubu Zbigniew Najmowicz otworzył spotkanie witając wszystkich. Smutek i żal, że nie możemy zasiąść do wspólnego stołu, wynagrodziła internetowa możliwość zaproszenia na naszą uroczystość znakomitych gości: Prezydenta RI Holgera Knaacka, Gubernatora Dystryktu Janusza Kozińskiego, byłych i przyszłych gubernatorów, przedstawicieli innych Klubów. Złożyliśmy sobie piękne, momentami wzruszające życzenia, podzielilismy się opłatkiem, później były kolędy śpiewane przez tegoroczną stypendystkę RCS - studentkę Akademii Sztuki w Szczecinie - Kasię Pawłowską, wreszcie toast winem z zaprzyjaźnionej Winnicy Turnau.

Towarzyszyła nam świadomość, że myślami są z nami liczne osoby, którym w tym roku Klub pomagał.

• Sukcesem zakończony został nasz grant, opiewający na sumę 160 tysięcy złotych, na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Również jak co roku w okresie przedświątecznym, rodziny hospicyjne otrzymały pomoc w wysokości 50 000 złotych. W prezencie przekazaliśmy produkty spożywcze, chemię gospodarczą, słodycze, owoce i zabawki. Taką pomoc nasz klub organizuje cyklicznie od czternastu lat. Łącznie przekazaliśmy dotąd dary wartości 280 000 zł.
  • W dniu 18 grudnia została przekazana do Domu Samotnej Matki w Policach pomoc świąteczna w postaci środków spożywczych, tych zwykłych potrzebnych codziennie oraz specjalnych, wyjątkowych, które sygnalizują nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Kolega Zbyszek Nagay, ze swoich zasobów dodał do prezentów bogaty zestaw środków chemii gospodarczej. Była to już dziesiąta nasza akcja, organizowana wspólnie z RC Mickiewicz. Gromadzenie funduszy, zakupy darów i ich przekazanie zwyczajowo zorganizował Sławomir Jaroszewicz. Sławku, dziękujemy!
  • W dniu 21 grudnia Prezydent RCS Zbigniew Najmowicz i Roman Rogoziński przekazali świąteczne upominki dzieciom z Domu Dziecka w Goleniowie. Godne uwagi jest, że Roman już od siedemnastu lat organizuje akcje pomocy dla tej placówki. To nie tylko prezenty pod choinkę, ale co jeszcze ważniejsze, wakacyjny wypoczynek przygotowywany we współpracy z niemieckimi Rotarianami. Romku, wyrazy szczerego uznania dla Twojej konsekwencji i oddania!

Zdrowia i spotkań no-line W Nowym Roku.

Maciej Krzeptowski

autorzy zdjęć: Wiesław Paczkowski i Roman Rogoziński