Pracowity rotariański czerwiec

29.06.2021

Słabnąca pandemia pozwoliła nam wreszcie wrócić do tradycyjnych spotkań, oczywiście przy zachowaniu zalecanych warunków sanitarnych.

W Stargardzie, w dniu 4 czerwca odbyła się uroczystość czarteru Rotary Club Stargard. Klubem sponsorującym był Rotary Club Szczecin, który ufundował rotariańskie insygnia - dzwon i łańcuch oraz klubowe koszulki dla wszystkich członków RCStargard. Janusz Koziński, Gubernator Dystryktu 2231 przekazał Tomaszowi Brejdakowi - prezydentowi nowopowstałego klubu, dokument potwierdzający czarter. Co ważne, Tomasz Brejdak i Grzegorz Kotyński - członkowie założyciele, to nasi koledzy z Rotary Club Szczecin.

W dniu19 czerwca w pięknej scenerii Gór Bukowych na terenie Klubu Golfowego Binowo odbyło się przekazanie służby w Rotary Club Szczecin. Uroczystość prowadzili prezydenci: prezydent ustępujący - Zbigniew Najmowicz i prezydent elekt - Roman Łakomiak. Dla Remigiusza Kowalskiego - prezydenta lat 2019/2020 była to wreszcie okazja do zaległego, z powodu pandemii, wystąpienia kończącego jego służbę i pięknych podziękowań za wspólną, dobrą pracę na rzecz innych.

Przekazanie służby to czas podsumowań. Oprócz tradycyjnych, corocznych aktywności jak przyznanie stypendium, wspieranie Domu Dziecka w Goleniowie, Domu Samotnej Matki w Policach, Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, klub nasz może się pochwalić zrealizowaniem międzyklubowego, międzynarodowego grantu na sumę 146 tysięcy złotych, przeznaczonego na zakup wyposażenia medycznego dla pacjentów Hospicjum. Tutaj szczególne słowa uznania należą się Mirosławowi Morozowi, który pięknie poprowadził współpracę trzech klubów polskich, trzech niemieckich i węgierskiego klubu z Budapesztu.

Na nowy rotariański rok życzmy sobie powodzenia w realizacji podobnych inicjatyw!